• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Fotografické kurzy Škola fotografie INTENZÍVNY PRÍPRAVNÝ KURZ NA STREDNÉ ŠKOLY UMELECKÉHO ZAMERANIA - ODBOR FOTOGRAFIA
INTENZÍVNY PRÍPRAVNÝ KURZ NA STREDNÉ ŠKOLY UMELECKÉHO ZAMERANIA - ODBOR FOTOGRAFIA

V spolupráci so Školou úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru
Plánujete v roku 2014 ísť na prijímací pohovor a potrebujete sa všestranne pripraviť, či už po fotografickej alebo kresebnej stránke?


Kontakt: Mgr Art Veronika Paštéková,  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , 0905 127 185

Termín: október 2013 – marec 2014 (raz do týždňa 2 hodiny fotografická príprava, raz v týždni 2 hodiny výtvarná príprava)
Cena: 480 eur / 6 mesiacov
Maximálny počet účastníkov: 10
Lektori: Pedagógovia Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru

Fotografická príprava
Čo je fotografický jazyk? Pri tematických cvičeniach sa účastníci oboznámia s vyjadrovacími prostriedkami obrazu, získajútechnickú zručnosť. Analýzou fotografického videnia si osvoja estetiku fotografického videnia, podporuje sa invencia a vlastnáinterpretácia. Počas cviční sa bude pracovať s rôznymi druhmi svetla, jeho vplyvom na priestor, objekt a farbu. Cieľom jevytvoriť prepracované portfólio so širokým záberom.

Výtvarná príprava
Kresba, maľba – zátišie, figurálna kresba podľa videného. Monochromatické alebo farebné prevedenie. Konfrontácia živéhos predmetom presne definovaným. Figurálna kresba v konfrontácii so svetlom a prostredím.
Modelovanie – základné predpoklady pre vymodelovanie postavy – anatómia, skúsenosti sa premietnu do kresby a maľby.

 
Sponzori / O organizácií / Kontakt / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk