• Slovenčina (Slovenská republika)
  • English (United Kingdom)


Home Výstavy Stredoeurópsky dom fotografie
Ivo Karásek /SK/CZ/ Cesty- 24 zastavení 19.4. - 21.5.2017

V dnešnej uponáhľanej, chaotickej dobe sa ustavične naháňame odniekiaľ niekam, hnaní „povinnosťami“, s hlavou plnou myšlienok na to, čo všetko musíme, nesmieme, mali by sme, nemali by sme... Žijeme v neustálom zhone, strese a strácame kontakt so životom, s jeho skutočnou podstatou.

Čítať celý článok...
 
Ivo Karásek Journeys-24 stop overs /SK/CZ/ 19.4. - 21.5.2017

IVO KARÁSEK
JOURNEYS
24 STOP OVERS

Čítať celý článok...
 
Dokumenty a reportáže 1989- 2016 1.3. - 16.4.2017

Dokumenty a reportáže 1989 - 2016

Práce študentov oddelenia úžitkovej fotografie na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave.

 
Žilvinas Glušinskas/ LT / Japan /Japin 1.3.- 16.4.2017


Žilvinas Glušinskas je litovský fotograf známy najmä svojou prácou v oblasti analógovej fotografie. V posledných rokoch pracuje s alternatívnymi technikami tlače, napríklad s kyanotypiou, gumotlačou alebo s tzv. lith print. Pri fotografickej tvorbe používa vlastnoručne vyrobené dierkové komory, jednou z nich fotografoval aj vystavenú sériu Japonsko/Japinsko.

Čítať celý článok...
 
Lena Jakubčáková V odlúčení/ Spis 44 13.1. - 26.2.2017

 

Lena Jakubčáková

V ODLÚČENÍ / SPIS 44

Lena Jakubčáková se představuje souborem fotografií ze slovenských věznic, které vznikaly po dobu téměř třech let (2007 – 2010). U příležitosti vydání její první knihy Spis 44, která až v roce 2016 uzavírá tento projekt, autorka připravila větší výstavní soubor nejen pro Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislavě, ale tentokrát se zaměřila také na sérii výstav ve věznicích. Výstavu doplňuje také projekce fotografických prací odsouzených, s kterými Lena spolupracovala v rámci spontánně navazujících mezinárodních projektů Uměleckého vzdělávaní ve věznici.

Čítať celý článok...
 
Peter Procházka - Marián Varga 13.1. - 26.2.2017

altSpomienky ktoré sa nedajú zbúrať.

Peter je môj kamarát. Starý kamarát. Kamarát sused. V detstve býval v dome oproti, v Slubečke na Kozej ulici.

Čítať celý článok...
 
Irena Armutidisova / CZ / Horizonty hmly 5.-30.10.2016

altIrena Armutidisová ve svém nejnovějším cyklu, nazvaném Horizonty mlhy, pokračuje ve fotografování venkovské krajiny, ve vyhledávání takových motivů a detailů, které by mohly mít význam překračující pouhé časově ohraničené sdělení.

Čítať celý článok...
 
Fedor Gabčan/ SK / Ľudia z pevnosti 7.9. - 2.10.2016

alt

Fedor Gabčan : Ľudia z pevnosti

Dívať sa, alebo vidieť?

Sotva existuje absurdnejšie slovné spojenie ako humanistická sociálna fotografia. Ako napríklad železná obruč z dreva. Chudoba a život na dne, úbohosť v čiernobielych fotografiách, a súčasne súcit, empatia, štipka humoru a zavše reálna absurdnosť, napríklad obraz opusteného člnu medzi vysokými múrmi pevnosti.

Čítať celý článok...
 
Vasil Stanko / CZ/SK / Výber z tvorby 1989-1999 29.6.- 4.9.2016

altVASIL STANKO - FOTOGRAFIE A TVORBA.

            Hodnocení  výtvarných děl Vasila Stanka vyžaduje mnohem hlubší filosofický  a psychologický přístup, ve srovnání s dosavadními texty kritiků, protože estetické hodnoty mají složité struktury.

Čítať celý článok...
 
Štefan Komorný / SK / Fotografie 1. - 26.6.2016

altŠTEFAN KOMORNÝ

FOTOGRAF, KAMERAMAN ASK, VŠ PEDAGÓG, REŠTAURÁTOR DIEL FILMOVÉHO UMENIA

Medzi vyzreté a výrazné osobnosti súčasnej slovenskej fotografickej scény nesporne patrí fotograf, kameraman, pedagóg v oblasti fotografie ifilmu, narodený vSkalici, trvale žijúci vGbeloch na Záhorí, Štefan Komorný. Odbornosť tohto autora sa výrazne formovala vo vyspelej českej scéne najmä počas štúdií, ale aj krátkeho niekoľkoročného pôsobenia vo Filmovom štúdiu Barrandov v Prahe. Vzdelanie, skúsenosti a výtvarné cítenie vtlačili osobitú pečať aj súradniciam jeho voľnej fotografickej tvorby, ktorej sa venuje viac ako štyri desaťročia. V roku 1981 absolvoval Strednú priemyselnú školu filmovú v Čimeliciach. Škola sídlila v zámku, klenote barokovej architektúry, okrem aktivít spojených s fotografovaním poznal na škole aj čaro kinematografie, lebo výučba bola primárne zameraná na film.

Čítať celý článok...
 
Ľuba Velecká / SK / Flashbacky- Sixties 1.- 26.6.2016

altĽuba Vančová-Velecká: Flashbacky – Sixties

Je veľkým darom ale aj záväzkom, narodiť sa do rodiny, v ktorej už starý otecpredvádzal vo svojej sýpke princíp premietania, otec bol spoluzakladateľom Školfilmu a spolu s Ľubomírom Linhartom sa podieľal na založeni FAMU, strýkovia sa zaoberali stereofotografiou, jeden z nich, kameraman, asistoval Karlovi Plickovi, druhý vydal knihu Škola a film. Jeden z bratov sa stal známym profesionálnym fotografom, druhý už deťom na dvore na stenu premietal filmy.

Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 7
Sponzori / O organizácií / Kontakt / SiteMap / Unsubscribe
Sedf.sk